Kako stvaramo prostore podrške?

Srijeda, 27.10.2021.

Okruglo bez stola
Mogao bi se i tako opisati naš okrugli stol 'Kako stvaramo prostore podrške?

... kao simbol ravnopravnosti, uvažavanja, koji svima daje priliku da kažu i poziva ih da čuju.

Okupio nas je danas, kao stručnjake u radu S i ZA djecu i mlade i njihove obitelji, kako bi promišljali što nam pomaže stvarati kontekst povjerenja, kako gradimo odnos, kako dijelimo moć, kako znamo da pomažemo, koji su naši resursi i snage kojima možemo prevladati izazove.
Zadovoljili smo na ovaj način i potrebu za podrškom za sebe kao stručnjake koji stvaraju i provode kvalitetne socijalne usluge koje su u stanju rezultirati aktivnim uključivanjem pojedinaca u društvo i visokim stupnjem socijalne kohezije.
Inspiracije za posezanjem za prilikama koje nas čekaju u perspektivi - svakako nije izostalo.

Bila je ovo ujedno i prilika da medijima predstavimo projekt i aktivnosti koje provodimo, što je i prethodilo okruglom stolu.

Okrugli stol organizirali smo u sklopu projekta 'ProstoRi Podrške - program savjetovališta u zajednici' kojeg provodimo u partnerstvu s Udruga Terra i Grad Rijeka.